Tragjedia, boksieri fiton meçin, jep intervistë në TV dhe më pas ndërron jetë në spital (VIDEO)

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në boksin britanik. Boksieri Scott Ëestgarth pasi kishte fituar meçin me pikë ndaj Dec Spelman në “Doncaster Dome”, të shtunën në mbrëmje, fillimisht kishte dhënë një intervistë për TV-në që transmetonte meçin, që më pas me urgjencë të shtrihej në spital, aty ku orët