Gotze drejt Premierligës

Kontrata e 28 vjeçarit do të përfundojë me 30 qershor, dhe sipas Bild Sport një zgjatje tjetër është e pamundur.

Kjo do të thotë se mesfushori Gotze do të jetë në kërkim të një klubi të ri, dhe po kërkohet në disa liga evropiane.

Gotze ka duruar një sezon zhgënjyes në Dortmund, duke startuar në vetëm gjashtë ndeshje në të gjitha garat.

Everton dhe West Ham janë përmendur si destinacionet e mundshme për fituesin e Kupës së Botës.

Leave a Reply