Çfarë  po ndodh me Rabotniçkin, vjen edhe largimi i 8-të!

Rabotniçki është skuadra rekord në këtë fillim merkatoje në elitën e futbollit vendor, kur janë në pyetje largimet e futbollistëve, njofton “infOSport.mk”. Plotë 8 futbollistë janë larguar nga tabori i “romantikëve”, duke tejkaluar në këtë mënyrë Renovën, nga e cila skuadër deri më tani janë larguar 7 futbollistë. I fundit që braktisi

Bllazhevski ndahet me Tiranën, Rabotniçki dhe FC Shkupi i vihen pas!

Dejan Bllazhevski me shumë gjasa do ti thotë lamtumirë Tiranës dhe do të rikthehet në Maqedoni vetëm pas 6 muajve të kaluara te skuadra me më shumë trofe në Shqipëri, njofton ‘infOSport.mk’. Edhe përkundër faktit se ka kontratë deri në qershorin e vitit 2019-të, si duket të dyja palët do të

Lidhej me një transferim te FC Shkupi, Bllazhevski përfundon te Tirana

Dejan Bllazhevski karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën shqiptare. Ish sulmuesi i Vardarit, i cili lidhej me një transferim të mundshëm te FC Shkupi ka vendosur që ti thotë “PO” skuadrës së Tiranës, e cila sezonin e ri do të luaj në Superligën shqiptare. 32-vjeçari Blazhevski është një sulmues