Tri klube angleze në ndjekje të turkut Demiral

Shumë skuadra të mëdha evropiane dëshirojnë shërbimet e mbrojtësit të Juventusit, Merih Demiral. Pas interesimit të skuadrës së Milanit, pas Demiralit janë vënë edhe top klubet angleze si Arsenali, Mançester Junajtedi dhe Totenahmi. Sipas asaj që shkruan “The Sun”, drejtuesit e Totenhamit kanë filluar kontaktet e para me agjentin e 21-vjeçarit, i