Sekretari i UEFA-s, Theodoris inspekton nga afër punimet e stadiumit kombëtarë në Tiranë

Një delegacion nga ana e UEFA-s gjatë ditës së sotme ka inspektuar punimet në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” në Tiranë, ndërsa gjithashtu nga afër vizituan edhe Shtëpinë e re të Federatës Shqiptare të Futbollit pranë Liqenit Artificial. Në një prononcim për mediat, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka

Duka si duket nuk dëgjoi fërshëllimat e himnit shqiptarë! Organizimi perfekt

Ndonëse koret raciste nga ana e tifozëve maqedonas nuk munguan, madje nuk mungoi dhe fërshëllima e himnit shqiptarë në fillim të takimit, numri një i Federatës shqiptare të futbollit, Armando Duka ndeshjen e mbrëmshme ndaj Maqedonisë të zhvilluar në Strumicë e cilësoi si të organizuar në mënyrë perfekte. “Organizimi ishte perfekt