Maqedonia e Veriut përforcohet me një ukrainas në prag të sfidës me Kosovën!

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll pritet të përforcohet me mbrojtësin ukrainas të Vardarit, Evgenij Novak para ndeshjes me Kosovën. Një gjë të tillë pohon portali sportiv në gjuhën maqedone, “sportmedia.mk”,  sipas të cilit Novak në shtator do të pajiset me pasaportën e Maqedonisë së Veriut dhe do të