Ja kush do e drejtojë finalen e Kupës, Struga Trim Lum-Makedonija Gj.P!

Komisioni i garave pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ka caktuar arbitrët, që do të ndajnë drejtësinë në finalen e Kupës së Maqedonisë, midis Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Finalen e edicionit 2022/23, do ta referojë shkupjani Igor Stojçevski, të cilit do i ndihmojnë edhe Daniell Vasilevski dhe

Historike, sonte në finalen e Kupës në futsal takohen dy skuadrat shqiptare, FC Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku

Dy skuadrat shqiptare në futsal, Futsal Club Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku, sonte në palestrën sportive në Autokomandë të Shkupit do të zhvillojnë finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje është krejt histori, pasi për herë të parë në futsalin tonë vendor në një ndeshje finale do

As Interi nuk mund ta ndalë Seviljën, andaluzianët sërish sundojnë në Liga Europa (VIDEO)

Sevilja ka fituar trofeun e Liga Europa edhe për herë të 6-të në histori. Andaluzianët në finalen e madhe të edicionit 2019/2020 të zhvilluar në Këlln të Gjermanisë, mundën Interin me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja filloi me dy gola të hershëm. Romelu Lukaku hapi rezultatin me një gol të shënuar

UEFA në mes të qershorit xjerr në shitje biletat e Super Kupës në Shkup

UEFA kah mesi i qershorit do të nxjerrë në shitje edhe zyrtarisht biletat për ndeshjen finale të SuperKupës së Evropës, që me datë 09 Gusht do të zhvillohet në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Biletat janë të ndara në 4 grupe, përfshirë këtu tre kategori biletash, si dhe ato