Eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, Broja në formacionin më të mirë të javës

Armando Broja ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër me Kombëtaren shqiptare, duke u bë protagonistë këtë herë në fitoren 5:0 të Shqipërisë ndaj San Marinos. Edhe pse i inkuadruar në lojë vetëm në fillimin e pjesës së dytë, Broja la gjurmë në fitoren e “kuqezinjëve”, duke shnëuar një gol dhe duke asistuar

Dy futbollistë shqiptarë në formacionin më të mirë të javës në Zvicër

Fundjava në elitën e futbollit zviceran ishte mjaft e suksesshme për dy futbollistët shqiptarë të Bazelit. Fjala është për Taulant Xhakën dhe Albian Ajetin, të cilët ndihmuan skuadrën e tyre për të mundur Tunin me rezultatin 2:1. Ajeti madje realizoi gol në këtë përballje, ndërkohë Taulant Xhaka ishte ndër futbollistët më

Alioski dhe Ajeti në formacionin e javës në Zvicër

Dy shqiptarët Ezgjan Alioski dhe Albian Ajeti janë përfshirë në formacionin e javës në Zvicër nga gazeta prestigjioze “Blik”. Alioski ishte golashënues me skuadrën e tij Luganon në barazimin 2:2 me Baselin këtë fundjavë, ndërsa Albian Ajeti me Sent Gallen shënoi ndaj Lozanës. Për reprezentusin shqiptar të Maqedonisë ishte hera e