Shqipëri-Gjeorgji, ja formacioni i zgjedhur nga Edi Reja

Pas ndeshjes së bukur të treguar përballë Spanjës disa ditë më parë në tokën “iberike”, sonte Kombëtarja e Shqipërisë në terren vendas do të mirëpret Gjeorgjinë modeste, ndaj së cilës “kuqezinjtë” kanë një bilanc negativ, kur janë në pyetje ndeshjet mes tyre. Trajneri Edi Reja pritet që t’u japë disa minuta

Shqipëri-Gjeorgji, ja pse është një sfidë historike për “kuqezinjtë”!

Dueli në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë do të jetë historike për kombëtaren shqiptare të futbollit. Dueli i parë mes këtyre dy kombëtareve daton që nga viti 1994, derisa takimi i sotëm bën që Gjeorgjia të jetë skuadra e dytë me të cilën Shqipëria është ndeshur më shumë në

Humbjen nga Maqedonia gjeorgjianët e përjetuan shumë rëndë, plas  grushti në Federatë! (VIDEO)

Tifozët gjeorgjian nuk e kanë përjetuar aspak mirë disfatën e kombëtares së tyre mbrëmë përballë Maqedonisë së Veriut, teksa disa prej tyre janë konfrontuar fizikisht me disa nga krerët e Federatës së futbollit gjeorgjian, para së cilës ndërtesë kishte plasur një sherr i madh. Tifozët e acaruar kërkonin dorëheqjen e presidentit