Strugani Isnik Alimi me “dopietë” ndihmon Sepsin për të mundur Botosanin (VIDEO)

Strugani Isnik Alimi, i cili tashmë mbron edhe ngjyrat e përfaqësueses së Maqedonisë, doli të jetë një prej futbollistëve më të merituar te skuadra e Sepsi, që në kuadër të javës së 13-të në elitën e futbollit rumun, mundi ekipin e Botosanit, njofton “infOSport.mk”. Alimi realizoi dy gola në fitoren 5:2

Isnik Alimi startues te Maqedonia, bashkë edhe me Bardhin, Alioskin dhe Musliun

Përfaqësuesja e Maqedonisë sonte do të luaj kundër Maltës ndeshjen e 5-të në kuadër të grupit “C” eliminatorë, për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Seleksionuesi Bllagoja Milevski tashmë ka zbardhur edhe emrat e futbollistëve, me të cilët do të zbres në fushë dhe do të kërkojë fitoren e dytë

Atalanta huazon struganin Alimi te Shibeniku kroat!

Tashmë 5 vite të plota është pjesë e Atalantas, mirëpo asnjëherë nuk mundi të depërtojë me ekipin e parë. Fjala është për struganin, Isnik Alimi, i cili brenda kësaj periudhe si i huazuar ka luajtur me skuadra të ndryshme italiane, si: Maceratese, Forli, Viçenca, Rimini, Imolese, ndërsa së fundmi drejtuesit

Një futbollist strugan zëvendëson Sadikun te Lugano!

E ardhmja e Armando Sadikut është shumë larg Luganos, ndërsa nisur nga ky fakt, drejtuesit e skuadrës zvicerane kanë filluar të mendojnë për zëvendësimin e tij.  Sadikun, Tramexani synon që ta zëvëndësojë me një tjetër sulmues shqiptar i cili aktualisht aktivizohet në futbollin italian. Fjala është për sulmuesin e shpresave të