Ishte në bisedime me Shkëndijën, Jahmir Hyka përfundon te kampionët e Shqipërisë

Jahmir Hyka ju ka dhënë fund spekullimeve rreth të ardhmes së tij, duke firmosur me kampionët në fuqi të Shqipërisë, Teutën, njofton “infOSport.mk”. Ish reprezentuesi i Kombëtares shqiptare te skuadra durrsake erdhi si agjent i lirë nga rradhët e skuadrës kinezë të Guizhu, që militonte në ligën e dytë. Emri i Hykës

Jahmir Hyka dhe Naser Aliji në radarin e Shkëndijës!

Shkëndija është në kërkim të emrave të njohur në futbollin shqiptarë, ndërsa informacionet e fundit flasin se “kuqezinjtë” ju kanë vënë syrin dy ish reprezentuesve të Kombëtares shqiptare, Jahmir Hykës dhe Naser Alijit, transmeton “infOSport.mk”.Që të dy për momentin janë futbollistë të lirë dhe kjo ua lehtëson punën drejtuesve të

E bujshme, kampionja e Kosovës, Drita kërkon futbollistin e kombëtares shqiptare!

Skuadra kampione në fuqi e Kosovës në futboll, FC Drita, bazuar në rezultatet dhe pozitën në të cilën ndodhet gjatë stinorit vjeshtorë, është shumë e vështirë që të mendohet se mund të përsërisin suksesin e vitit të kaluar. Ata në 17 xhiro, kanë realizuar vetëm 7 fitore, 2 barazime dhe 8 disfata, duke