Derbi shqiptarë në Çair pa fitues, Shkëndija nuk fiton edhe në Tetovë!

Derbi shqiptarë midis FC Shkupit dhe Renovës, i zhvilluar në Çair është mbyllur me barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Edhe një paraqitje të shkëlqyeshme në rradhët e FC Shkupit bëri sulmuesi kroat, Marin Jurina, i cili shënoi që të dy golat për “bardhekaltërit” shkupjan, ndërkohë në anën tjetër të njëjtën përgjigje