Juventusi në Angli gjen zëvendësuesin e Manxhukiçit

Mediat britanike kanë raportuar pasditen e sotme se klubi torinez ka pikëtuar sulmuesin belg të Mançester Junajtedit, Romelu Lukaku... Mario Manxhukiç është “lideri i heshtur” i Juventusit, pasi ylli kroat luan ku do trajneri, sakrifikon shumë dhe siç ka treguar në vitet e fundit, shënon gjithnjë e më shpesh gola me peshë për

Murinjo bënë filozofin: Ne shënuam dy herë, por humbëm, në vend që të fitonim

Hoze Murinjo si duket është dorëzuar, pasi me kalimin e kohës edhe vetë po e sheh se nuk ka çfarë të përmirësojë te skuadra e Mançester Junajtedit, duke u ankuar çdo javë. Njëjtë sikurse herave tjera, edhe mbrëmë strategu portugez akuzoi skuadrën e tij për mungesë intensiteti dhe përqëndrimi, ndërsa thumboi

Ndeshja Liverpull-Junajted u zhvillua para më shumë se 101 mijë tifozëve

Ndeshja ndërmjet dy skuadrave të njohura angleze, Mançester Junajtedit dhe Liverpullit në stadiumin e qytetit të Miçigan është zhvilluar para 101 mijë e 254 spektatorëve, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e rradhës në kuadër të turneut “International Champions Cup”, ku marrin pjesë skuadrat gjigande europiane. Liverpulli shënoi fitore me rezultatin 4:1,