E bujshme, Allegri zëvendëson Solskjaerin te Junajtedi!

Ish-trajneri i Juventusit, Maksimiliano Allegri është shfaqur si pretendenti kryesor për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer te skuadra eMançester Junajtedit. Një gjë të tillë raporton e përditshmja italiane, “Tuttosport”, sipas së cilës “Djajtë e Kuq” do të lëvizin për 52-vjeçarin në rast se ata ndajnë rrugët me Solskjaer. Norvegjezi është një legjendë

ZYRTARE, Maguajer pjesë e Mançester Junajtedit

Skuadra e njohur anglez e Mançester Junajtedit gjatë ditës së sotme ka konfirmuar transferimin e pritur të mbrojtësit të Lester Sitit, Hari Maguajer. Sipas informacioneve të ndryshme “Djajtë e Kuq” për shërbimet e reprezentuesit anglez do të paguajnë midis 80-85 milion sterlinave, mirëpo një është e sigurtë, 26-vjeçari Maguajer, tashmë është

Mançester Junajted-Barcelona, formacionet

Skuadrat e Mançester Junajtedit dhe Barcelonës sonte në “Olld Traford” do të zhvillojnë ndeshjen e tyre të parë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Trajneri i “katalunasve”, Ernesto Valverde ka bërë vetëm një ndryshim nga formacioni i fundit që zbriti në fushë kundër Atletiko Madridit, duke inkuadruar

Juventusi refuzon ofertën e Junajtedit për brazilianin Kosta

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, ka refuzuar super-ofertën e Mançester Junajtedit për shërbimet e brazilianit, Daglas Kosta. ‘Calciomercato’ shkuan se Juventusi ka hedhur poshtë ofertën e ‘Djajve të Kuq’ në vlerë prej 54 milionë sterlina për futbollistin e krahut të sulmit, Kosta, i cili te ‘bardhezinjtë’ arriti verën e këtij viti nga rradhët e

Juventusi në Angli gjen zëvendësuesin e Manxhukiçit

Mediat britanike kanë raportuar pasditen e sotme se klubi torinez ka pikëtuar sulmuesin belg të Mançester Junajtedit, Romelu Lukaku... Mario Manxhukiç është “lideri i heshtur” i Juventusit, pasi ylli kroat luan ku do trajneri, sakrifikon shumë dhe siç ka treguar në vitet e fundit, shënon gjithnjë e më shpesh gola me peshë për

Murinjo bënë filozofin: Ne shënuam dy herë, por humbëm, në vend që të fitonim

Hoze Murinjo si duket është dorëzuar, pasi me kalimin e kohës edhe vetë po e sheh se nuk ka çfarë të përmirësojë te skuadra e Mançester Junajtedit, duke u ankuar çdo javë. Njëjtë sikurse herave tjera, edhe mbrëmë strategu portugez akuzoi skuadrën e tij për mungesë intensiteti dhe përqëndrimi, ndërsa thumboi