Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Shkëndija prezanton Kamer Qakën

Shkëndija dhe Kamer Qaka ribashkohen, saktë një vit pasi mesfushori defanziv kaloi në Hungari te skuadra e Mezőkövesd Zsóry FC. Fituesi i titullit kampion me Shkëndijën në sezonin 2020/2021 vjen sërish në Tetovë, i bindur se ka lënë në gjysmë misionin e tij me kuqezinjtë. Duke njohur ambientin, Qaka me shumë optimizëm

Amir Bilali i bashkohet Kamer Qakës te skuadra hungareze e Meszokovesd

Amir Bilali ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Hungari, duke nënshkruar me skuadrën e Meszokovesd Zsory, njofton “infOSport.mk”. Është ky një hap para në karrierën e futbollistit me origjinë nga Gostivari, i cili në këtë mënyrë plotëson vendin e lënë bosh nga ana e bashkëqytetarit të tij, Visar

Kamer Qaka shumë shpejtë bëhet me skuadër të re

Vetëm disa ditë pas largimit nga rradhët e Shkëndijës, Kamer Qaka ka gjetur skuadrën e tij të re. Ish reprezentuesi i kombëtares shqiptare që ishte një nga zbulimet e trajnerit të atëhershëm, Kristian Panuçi është prezantuar sot në radhët e skuadrës hungareze të Meszokovesd Zsory. Në prezantimin e përgatitur për Qakën

“Infosport.mk” nuk gabon, fshesa e Akrapoviç përfshin edhe Kamer Qakën

Shkëndija dhe mesfushori Kamer Qaka kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët para kohe. Qaka nuk do të jetë në të ardhmen pjesë e Shkëndijës, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje ndërmjet të dyja palëve, edhe pse pejani me skuadrën tetovare kishte kontratë deri verën e vitit 2022. Anëtari i përkohshëm