Spanja demoloi Kosta Rikën për fitoren më të thellë në kuadër të Botëroreve (VIDEO)

Spanja e ka nisur vrrullshëm Botërorin në Katar, pasi në ndeshjen hapëse “Furia e Kuqe”, demoloi Kosta Rikën me rezultatin 7:0 në ndeshjen e dytë të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Që të tre sulmuesit titullarë, Dani Olmo, Marko Asensio dhe Feran Tores u regjistruan në listën e golashënuesve, ndërsa kësaj treshe

Zvicra sulmon Kosta Rikën me katërshen shqiptare

Zvicra pas pak në stadiumin “Nizhny Novgorod”, Zvicra do të zhvillojë edhe ndeshjen e fundit në kuadër të grupit “E”, ku për kundërshtarë do të ketë Kosta Rikën, njofton “infOSport.mk”. Skuadrës që përfaqësohet nga futbollistë shqiptarë i mjafton vetëm një barazim për ta siguruar edhe matematikisht kualifikimin në 1/8 e finales. Pas