Besart Ibraimi e mbyll me Ksantin, gati të rikthehet në futbollin vendor!

Besart Ibraimi  në fund të këtij sezoni do ta përfundojë kontratën me Ksantin, ndërsa siç mëson “infOSport.mk”, palët kanë vendosur të mos e zgjasin bashkëpunimin edhe për një vit tjetër. Klubi helen ka dështuar të jetë pjesë e elitës për sezonin e ardhshëm, prandaj është parë e udhës që të dyja

Ish futbollisti i FC Shkupit bëhet shok skuadre me Besart Ibraimin te Ksanti!?

Ish futbollisti i FC Shkupit, Jasin Mushe, i gjeneratës 2002, i cili 6 muajt e fundit ishte pjesë e skuadrës së Osogovës në Ligën e Dytë – Lindje, aktualisht ndodhet në prova te skuadra greke e Ksantit, aty ku aktualisht luan edhe bomberi kërçovarë, Besart Ibraimi, njofton “infOSport.mk”. Mushe luan në

Besart Ibraimi shënon dy gola dhe ndihmon Ksantin në Kupën e Greqisë

Besart Ibraimi ka rezultuar deçiziv në fitoren 2:0 të Ksantit në ndeshjen e raundit të parë të Kupës së Greqisë kundër Karaiskakis, njofton “infOSport.mk”. Ish bomberi i Shkëndijës realizoi që të dy golat, edhe atë që në pjesën e parë, duke tregiar vlerat e tij edhe në futbollin grek. Golin e parë