Rashica tregon zemrën e tij të madhe, ndihmon Aurorën e prekur me leukemi

Ylli kosovar, Milot Rashica përpoës që është një futbollist i madh, ai ka treguar edhe zemrën e tij të madhe dhe shpirtin e tij human. Futbollisti i Verder Bremen, ka vendosur ti dalë në ndihmë Aurora Krasniqit, vajzës kosovare e cila vuan nga një sëmundje e leukemistë akute “lymphoblasrice”. Lajmin e