Ilirid Ademi e mbylli aventurën me Laçin

Ilirid Ademi e ka mbyllur aventurën e tij me Laçin, skuadrën nga Superliga shqiptare, me të cilën gjatë verës luajti në ndeshjet eliminatore të UEFA Europa Conference League, njofton “infOSport.mk”. Mungesa e hapësirave në formacionin titullarë, ka bërë që 26-vjeçari të kërkojë divorcin me ekipin laçian. Ademi u transferua me shumë bujë

Mësoni datën e ndeshjeve dhe kundërshtarët e Teutës dhe Laçit në Europë

Sukses i përgjysmuar për skuadrat e Superligës shqiptare në arenën ndërkombëtare. Nga gjithsej 4 skuadra pjesëmarrëse, vetëm dy prej tyre kanë vazhduar tutje garën, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për kampionët e Teutës dhe skuadrën e Laçit, që me trajnerin Shpëtim Duro shkroi historinë. Teuta kualifikimin për në turin e tretë eliminatorë, ku

Ish trajneri i Shkëndijës kualifikon Laçin në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Laçi ka bërë historinë duke marrë një barazim historik 0:0 përballë rumunëve të Krajovës dhe duke u kualifikuar për në turin e tretë të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Kurbinasit ishin dominues në të gjitha aspektet duke zhvilluar një super ndeshje me plotë raste për shënim. Ndeshja u duk sikur nuk do

Shkëndija mund me përmbysje Laçin

Shkëndija ka mundur Laçin me shifrat 2:1 në miqësoren që u zhvillua sot në stadiumin e qytetit në Strugë, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse “kuqezinjtë” ishin në disavantazh, në fund arritën deri tek fitorja, që ishte e dyta nga po aq ndeshje kontrolluese të zhvilluara në prag të sfidave europiane. Pas matjes

E shëmtuar, në Kosovë përleshen futbollistët, në Shqipëri nga tribuna goditet trajneri i Partizanit! (VIDEO)

E mërkura po sjellë ndeshje futbolli në elitën e futbollit shqiptarë, por njëkohësisht edhe atë të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve, ndeshja e javës së 31-të midis Ballkanit dhe Llapit në Suharrekë në disa raste gjatë pjesës së parë solli disa përleshje mes futbollistëve, me ç’rast erdhi

Nuk mjafton goli i Demir Imerit, Vllaznia dorëzohet në Shkodër përballë Laçit

Demir Imeri ka dhuruar edhe një paraqitje shumë të mirë me fanellën e Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që sot u dorëzua në Shkodër përballë Laçit të Shpëtim Duros, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë shënoi golin e vetëm për Vllazninë, skuadër kjo që në fund u mund 2:1 nga Laçi. Që të tre