Leonard Zhuta nënshkruan me Leçen dhe shpreson rikthimin në “Serie A”

Ish reprezentuesi i Maqedonisë, Leonard Zhuta, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Itali, duke nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën e Leçes, që edicionin e ri do të bëjë gara në “Serie B”, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Zhuta te skuadra e Leçes transferohet nga rradhët e skuadrës suedeze të Haken,

Xhenoa e Pandev dhe Behramit shpëton, Leçe bie në “Serie B” (VIDEO)  

Me 5 ndeshjet e zhvilluara sot, edhe zyrtarisht është mbyllur sezoni 2019/2020 në “Serie A”, me Juventusin kampion, ndërkohë që tashmë kemi mësuar edhe emrin e skuadrës së tretë që do të luaj në “Serie B”. Është Leçe skuadra që ju bashkohet Breshës dhe SPAL, ndërkohë falë fitores 3:0 ndaj Veronës,