Tifozët e Lids me kërkesë deri te drejtuesit e tyre: Mos e shisni Alioskin!

Ndeshja e djeshme ndaj Vest Bromuiç Albionit, me shumë gjasa do të jetë e fundit për Ezgjan Alioskin në Premierligën agleze me fanellën e Lids Junajted. Emri i futbollistit shqiptarë të përfaqësueses së Maqedonisë lidhet me gjigandët turq të Galatasarajit. Ndërkohë tifozët e Lids Junajtedit të cilët në disa ndeshje këtë sezon

Alioski: “Flas 7 gjuhë, por në shtëpi vetëm shqip”

Ezgjan Alioski pa dyshim se është një nga elementët më të rëndësishëm te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, skuadër kjo që bëri një bujë të madhe në ndeshjet eliminatore të marsit, duke mundur 4 herë kampionët e Botës, Gjermaninë midis Duisburgut me rezultatin 2:1. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Prilepi, në

E bujshme, Alioski në verë i bashkohet Galatsarajit!

Ezgjan Alioski në verë mund të ndryshojë ambient, teksa mediat në Turqi vazhdojnë të shkruajnë për një interesim serioz të Galatasarajit për shërbimet e reprezentuesit të Maqedonisë së Veriut, i cili aktualisht luan në Premierligën angleze me skuadrën e Lids Junajted. Sipas raportimeve nga mediat britanike, Ezgjan Alioski në fund të

Lidsi i Alioskit nuk ndalet, 3 fitore në 4 ndeshjet e fundit (VIDEO)

Lids Junajted i Ezgjan Alioskit ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen si vendas kundër Kristal Pallasit në ndeshjen e fundit të javës së 23-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e skuadrës së Marselo Bielsas e paralajmëroi Xhak Harison me golin e shënuar që në minutën e 3-të. Ky gol doli të

Stiven Zherard, trajner i Ezgjan Alioskit te Lids Junajtedi!

Skuadra e Lids Junajted, pjesë e së cilës është edhe futbollisti shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, Ezgjan Alioski, po sheh mundësinë e angazhimit të Stiven Zherard si kryetrajner, raporton “Football Insider”. Trajneri aktual i Lids, Marselo Bielsa ka kontratë me klubin anglez deri në fund të edicionit 2020/21, dhe si duket

E bujshme, Lids Junajtedi i Alioskit transferon mesfushorin e Bajernit të Munihut!

Pas largimit të Tiago Alkantaras drejt Liverpullit, edhe një mesfushor tjetër i Bajernit të Munihut  pritet të zbarkojë në Premierligën angleze. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin, Michael Cuisance i cili pritet ti bashkohet futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski te Lids Junajtedi. Drejtuesit e skuadrës së Lids, që këtë edicion u promovua në mesin e

Alioskit te Lidsi mund ti bashkohet një tjetër shqiptarë!

Skuadrat evropiane kanë gjuajtur rrjetën e transferimeve tek talentët kosovar. Së fundmi tre skuadra angleze janë në ndjekje të anësorit të Përfaqësuesës së Kosovës, Benjamin Kololli. Krahas Lids Junajtedit dhe Brentfordit, në garë për lojtarin e Cyrihut ka hyrë edhe Shefilld Vendzi, aty ku luan edhe reprezentuesi tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu. “Football Insider”

Skuadra e Ezgjan Alioskit, Lids Junajted, skuadra me tifozët më të “zjarrtë”

Sipas një sondazhi të bërë ditëve të fundit në Angli, në lidhje se cila skuadër angleze ka tifozët më të zjarrtë, rezultatet treguan se ajo është skuadra e Lids Junajted, pjesë e së cilës aktualisht është edhe futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Ezgjan Alioski. 6200 tifozë votuan se cilët mbështetës janë më