Lorik Cana tregon se çfarë i mungon Kosovës!

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare dhe shumë ekipeve të njohura europiane, Lorik Cana konsideron se përfaqësueses së Kosovës i mungon eksperienca, ndonëse vlerëson se brenda saj ka shumë cilësi, sidomos në mesfushë. Në një lidhje në emisionin sportiv në Kosovë, “Ekipi A” në ATV, Cana ka komentuar në përgjithësi përballjen mes Kosovës

Cana në mesin e lojtarëve më të ndëshkuar në Evropë, Ramos kryeson listën

Me 17 kartonë të verdhë brenda një sezoni, Klaus Gjasula ka vendosur një rekord të ri në Bundesliga. Mesfushori shqiptar është bërë lojtari që ka marrë më së shumti kartonë të verdhë brenda një edicioni në elitën e futbollit gjerman. Në përgjithësi 30-vjeçari shqiptar është ndëshkuar 132 herë me kartonë të verdhë

Lacio kujton super golin e para 8 viteve të Lorik Canës (VIDEO)

Lacio ka kujtuar sot golin fantastik të ish-kapitenit të kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana në sfidën e 6 majit të vitit 2012, kur skuadra “laciale” po luante në Bergamo kundër Atalantës. Në atët ndeshje Lacio shënoi fitore 2:0, teksa Lorik Cana shënoi një super gol nga distanca. Ish-mbrojtësi “kuqezi” mori topin dhe

Kryeministri shqiptarë, Rama elozhe për Canën: Loriku një shembull për sportin shqiptar

I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë eveniment, ku i thuri elozhe Canës dhe përloti nënën e këtij të fundit. Në fjalën e tij, Rama u