ZYRTARE, FFK-ja shpalli më të mirët për vitin 2018-të

Futbollilsti i Herenvenit, Arbër Zeneli është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2018 në Kosovë. Çmimi është dhënë nga Federata e Futbollit e Kosovës ndërsa mesfushori arriti ta fitoj këtë çmim, falë paraqitjeve të shkëlqyeshme me skuadrën e tij në kampionatin elitarë holandez, por parasëgjithash edhe me fanellën e përfaqësueses

Ja futbollistët e nominuar për çmimin e më të mirit në Angli

Shoqata e futbollistëve profesionist në Angli ka publikuar 6 emrat e nominuar për çmimin e futbollistit të vitit në Premierligë. Lideri aktual, Çelzi përfaqësohet me dy futbollistë, Eden Hazard dhe N’Golo Kante, janë dy futbollistët e nominuar nga skuadra londineze, derisa ndër futbollistët tjerë të nominuar për çmimin e më