UEFA merr vendimin e papritur, kombëtarja ballkanase fiton ndeshjen në tavolinë

UEFA ka sjellë vendimin përfundimtarë  për ndeshjen e anuluar të Ligës së Kombeve midis Rumanisë dhe Norvegjisë. Kombëtarja rumune ka fituar tre pikëshin në tavolinë, kjo pasi skuadra norvegjeze nuk ka mundur dot të udhëtojë për arsye të udhëzimit të Autoritetit Sanitar pasi mbrojtësi Elabdellaui kishte rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndeshja ishte

Mbyllet pa gola pjesa e parë në “Elbasan Arena” (VIDEO)

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e takimit të parë miqësorë të Shqipërisë për vitin 2018-të kundër Norvegjisë, që në këto momente po zhvillohet në “Elbasan Arena”, njofton "infOSport.mk". Ishte një ndeshje thuajse e barabartë, me Shqipërinë që kishte në posedim topin, por që në anën tjetër Norvegjia rrezikoi në

Lagerbak zbulon listën e futbollistëve për ndeshjen kundër Shqipërisë

Trajneri i përfaqësueses norvegjeze të futbollit, Lars Lagerbak, ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet miqësore që do ti zhvillojë ndaj Australisë dhe Shqipërisë që do ti zhvillojë në fund të këtij muaji. Në mesin e futbollistëve të ftuar bie në sy prezenca e dy emrave të rinj,

Viti 2017-të fantastik, Maqedonia mund edhe Norvegjinë (VIDEO)

Ndeshja kundër Norvegjisë për Maqedoninë ishte e 9-ta e zhvilluar gjatë vitit 2017-të, ku si rrallë herë “verdhekuqtë” shënojnë një serial pozitiv të rezultateve, njofton “infOSport.mk”. Ata sonte në miqësoren e zhvilluar në Shkup  mundën Norvegjinë me rezultatin 2:0, duke arritur kështu deri tek fitorja e 5-të brenda vitit, që