Vazhdon shkëlqimi i Eros Grezdës në Kroaci (VIDEO)

Eros Grezda vazhdon shkëlqimin e tij me fanellën e Osijekut në elitën e futbollit kroat, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi i Kombëtares shqiptare, shënoi njërin prej dy golave në fitoren 2:1 të skuadrës së tij në transfertën ndaj kampionëve në fuqi të Rijekës. Grezda realizoi në minutën e 62-të, kur arriti që të

Goli i Eros Grezdës që i dha goditjen Hajduk Splitit (VIDEO)

Eros Grezda është më i merituari për fitoren e Osijekut në përballjen ndaj gjigandëve të Hajduk Splitit në ndeshjen e javës së 8-të në elitën e futbollit kroat. Reprezentuesi shqiptarë shënoi gol në minutën e fundit të takimit, duke i siguruar në këtë mënyrë fitoren 2:1 Osijekut. Deri në ato momente

Ejupi dhe Grezda, heronjët e Osijekut (VIDEO)

Dy futbollistët shqiptarë të Osijekut, Muzafer Ejupi dhe Eros Grezda, kanë shkëlqyer në fitoren e skuadrës kroate ndaj Lucernës së hekuran Kryeziut, në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë në kuadër të Liga Evropa, njofton “infOSport.mk”. Që të dy shënuan golat e fitores 2:0 të Osijekut, skuadër kjo që

Osiejku mundi Mariborin, Ejupi dhe Ahmedi protagonistë të ndeshjes (VIDEO)

Dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, Muzafer Ejupi dhe Valon Ahmedi rezultuan të jenë protagonistë kryesor në takimin kontrollues që zhvilluan skuadrat e tyre Osijeku dhe Maribori, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto skuadra në Slloveni po zhvillojnë përgatitjet në prag të ndeshjeve evropiane që i presin në Ligën e Kampionëve, gjegjësisht

Ejupi dhe Zhuta kandidat për në formacionin e vitit në Kroaci

Dy reprezentuesit e Maqedonisë, Muzafer Ejupi dhe Leonard Zhuta janë selektuar si kandidat për të qenë pjesë e fomacionit të vitit në elitën kroate. Golashënuesi i Osijekut, Ejupi me 14 finalizime në këtë sezon dhe mbrojtësi i majtë i Rijekës, Zhuta  janë përfshirë nga ueb-faqja e sportit “Gol”, si kandidat