Musliu e kishte futur në “xhep”, por statistikat e Iliçiç në vitin 2020 janë të frikshme

Ylli i Atalantës, Josip Ilicic, shënoi plot 4 gola në takimin kundër Valencias sonte në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ashtu siç jemi mësuar ta shohim këtë edicion skuadrën e Atalantas, ashtu ndodhi edhe sonte. Bergamasit nuk dinë të mbrohen dhe arma e tyre

Musliu më i miri i edicionit 2018/2019 në LPFMV

Ish futbollisti i Shkëndijës, Visar Musliu, është shpallur futbollisti më i mirë për sezonin 2018/2019 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Musliu në garën e më të mirit nga ana e Federatës së Futbollit të Maqedonisë doli fitues përballë Lupço Doriev të Akademia Pandev dhe Vladica Brdarovskit të

Visar Musliu mungon ndaj Austrisë, por do jetë gati për Izraelin

Mbrojtësi shqiptarë, Visar Musliu nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë ekipin përfaqësues të vendit në ndeshjen e 16 nëntorit kundër Austrisë, për shkak numrit të kartonëve në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2020. Ai megjithatë është grumbulluar nga seleksionuesi, Igor Angellovski, pasi do të vihet nën

Visar Musliu prezantohet te MOL Fehérvár FC

Visar Musliu gjatë ditës së sotme është prezantuar me fanellën e skuadrës së tij të re, MOL Fehérvár FC, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për skuadrën nënkampione të Hungarisë, e cila këtë vit dëshiron të rikthejë titullin e humbur vitin e kaluar nga Ferencvarosh. Me Musliun në mbrojtje, drejtuesit e skuadrës

Shkëndija mbetet pa mbrojtësin Musliu, vazhdon karrierën në Hungari!

Shkëndija ka gjetur akordin për transferimin e mbrojtësit qendror, Visar Musliu. Mbrojtësi 24 vjeçar karrierën do ta vazhdojë në Hungari te skuadra e MOL Fehervar FC, drejtuesit e së cilës skuadër thuhet se Shkëndijës do ti paguajnë plotë 500 mijë euro si dëmshpërblim për blerjen e kartonit të tij një

Musliu dhe Bejtullai, dy komandantët e mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, mbrëmë në transfertën ndaj Sllovenisë nxorri një barazim 1:1, duke bërë kështu që të ketë startin më të mirë viteve të fundit në një cikël eliminatorë, qoftë ai për Europian, apo Botëror njofton “infOSport.mk”. Ishte Enis Bardhi që shënoi golin e vetëm për “verdhekuqtë” në këtë

Musliu-Bejtullai, dy komandantët e ri të Maqedonisë në mbrojtje

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot në “Telekom Arena” në Shkup mundi Armeninë me rezultatin 2:0 në ndeshjen e dytë të grupit të katërt në Ligën “D” të Ligës së Kombeve. Ishin Alioski dhe Pandev ata që menduan për fitoren e “verdhekuqve” në këtë ndeshje, në të cilën një super paraqitje bëri

Musliu flet për ndeshjen me Armeninë

Maqedonia sot në arenën “Filipi i Dytë” do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, ku për kundërshtarë do të ketë përfaqësuesen e Armenisë, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e parë të përzgjedhurit e trajnerit Igor Angellovski mundën Gjibraltarin në transfertë, ndërsa kjo ka shtuar apetitet