Shkupjani Zekirija Ramadani shpallet trajneri më i mirë në Kosovë, ja çfarë thotë

Strategu shkupjan, Zekirja Ramadani është shpallur trajner më i mirë për vitin 2019-të në Kosovë, njofton “infOSport.mk”. Ramadani deri te ky çmim erdhi falë titullit kampion dhe trofeut të Kupës së Kosovës me Feronikelin, nga e cila skuadër u largua menjëherë pas garave europiane. “Ndihem shumë i vlerësuar dhe i respektuar.

Ramadani: Fitorja e parë vlenë më shumë se 3 pikë, ndeshjet tjera i kemi të gjitha finale!

Fitorja 1:2 në transfertën ndaj Akademia Pandevit, i ka dhënë një frymë tjetër FC Shkupit dhe trajnerit Zekirija Ramadanit që shijon fitoren e parë në pankinën e “bardhekaltërve”. Pas 7 përballjeve pa fitore në kampionat, FC Shkupi arriti të triumfojë pikërisht ndaj ekipit që demoloi në fillim të gjysmësezonit pranveror. “Secila