Zherome Boateng shpallet fajtor!

Futbollisti gjerman, Zherome Boateng, është shpallur fajtor për dhunë ndaj ish-partneres së tij dhe është urdhëruar të paguajë një gjobë prej 1.8 milionë eurosh. Mbrojtësi i Lionit kishte mohuar të ketë plagosur nënën e vajzave të tij binjake gjatë një grindjeje në pushime në vitin 2018, por gjykata e gjeti fajtor. E

Skuadrat nga Mançesteri në garë për Zherom Boateng!

Mançester Junajtedi dhe Mançester Siti janë futur në garë për shërbimet e mbrojtësit të Bajernit të Munihut, Zherome Boateng, njofton “The Sun”, përcjellë “infOSport.mk”. 29-vjeçari Boateng ishte larguar nga Siti para 7 viteve, ndërsa tash Guardiola shpreson se do ta rikthejë sërish në Angli. Guardiola njeh mirë cilësitë e mbrojtësit