Renova me dy mungesa ndaj Rabotniçkit

Renova sot në kuadër të javës së 10-të në elitën e futbollit vendor mirëpret Rabotniçkin, në të cilën ndeshje do të tentojë të vazhdojë serinë e rezultateve pozitive, njofton ‘infOSport.mk’. Në këtë ndeshje skuadra nga Xhepçishti për herë të parë do të udhëhiqet nga trajneri i ri Nikolla Ilievski – Xhixhi,

Tasevski: Shkëndija meriton shumë respekt

Java e 15-të në elitën e futbollit vendor sjellë super derbin midis Sileksit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zhikica Tasevski thotë se Shkëndija meriton shumë respekt, mirëpo shpreson se me skuadrën e tij do të vazhdojë serinë pozitive prej 8 ndeshjeve pa humbje. “Shkëndija është