Futsal, Lekiq fton 8 shqiptarë te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë për eliminatoret e Euro 2019

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në futsal tashmë tre ditë me rradhë po përgatitet për turneun eliminator që nga data 26 mars deri me 29 mars do të zhvillohet në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia është në grup me Rumaninë, Belgjikën dhe Ukrainën, ndërsa në prag të këtyre takimeve, të vlefshme për një