Siti dhe Liverpulli barazuan, nuk mungoi spektakli (VIDEO)

Mançester Siti dhe Liverpulli kanë zhvilluar një ndeshje tejet atraktive dhe me shumë emocione në “Etihad Stadium”, ku në fund të dyja skuadrat shënuan nga një gol për ndarjen e pikëve, njofton “infOSport.mk”.

Ndeshja u zhvillua me një tempo shumë të lartë që nga fillimi e deri në fundin e saj, ndërsa nuk munguan edhe rastet para portave respektive.

Që të dy golat në këtë ndeshje u shënuan në pjesën e dytë. Xhejms Milner me një goditje precize nga pika e bardhë kaloi në epërsi Liverpullin në minutën e 51-të, derisa për barazim e Mançester Sitit u përkujdes, Serhio Aguero me golin e realizuar në minutën e 69-të.

Sulmuesi argjentinas humbi edhe disa raste mjaft të mira për gol, ndërsa gjithashtu edhe në anën tjetër Liverpulli humbi disa raste të pastërta, ku rastin më të volitshëm për gol e pati Adam Lalana, shkruan “infOSport.mk”.

Pas këtij barazimi që të dyja skuadrat mbeten në pozitat e njëjta dhe me diferencën e njëjtë prej vetëm një pike, ndërsa nga e gjithë kjo ka përfituar Totenhami që pas fitores 2:1 ndaj Sautemptonit tashmë renditet në pozitën e dytë me 59 pikë, dy më shumë se Siti në pozitën e tretë dhe tre më shumë se Liverpulli në pozitën e katërt.