FC Shkupi nesër luan me Shkëndijën, të dielën me Rabotniçkin

Nuk do të ketë pushim për “bardhekaltërtit” nga Çairi, me FC Shkupi që do ta shfrytëzojë pushimin e kampionatit për shkak të kualifikueseve për Botërorin Rusi 2018, duke organizuar ndeshje miqësore me Shkëndijën dhe Rabotniçkin.

FC Shkupi takimin me “Kuqezinjët” do ta luajë të enjtën në Reçicë të Tetovës me fillim nga ora 15:00, ndërsa të dielën do të luaj në Gjorçe Petrov me Rabotniçkin nga ora 14:00.

Stafi drejtues i FC Shkupit në këto dy ndeshje do t’iu jep rast të luajnë kategorieve të reja dhe futbollistëve që nuk kishin minutazhin e dëshiruar në kampionat.

Leave a Reply