Golat nga ndeshja Struga Trim Lum – Gobleni (VIDEO)

Struga Trim Lum nuk ka arritur që të shfrytëzojë barazimin e rivalëve lokal të Labunishtit për të thelluar diferencën ndaj tyre në renditje, pasi të dielën në ndeshjen e fundit të javës së 10-të në Ligën e Dytë – Perëndim barazuan ndaj Goblenit me rezultatin 1:1, njofton ‘infOSport.mk’.

Ishte kjo një ndeshje me dy pjesë të ndryshme, ku në të parën skuadra mysafire e Goblenit kishte më shumë nga loja, ndërsa në minutën e 12-të me anë të Gentian Pajazitit kaloi në epërsi. Gobleni pak më vonë shënoi edhe një gol tjetër në rrjetën e vendasve me anë të Ylber Alilit, mirëpo i njëjti u anulua pasi arbitri vendosi të tregoj goditje dënimi dhe nuk lejoi vazhdim të aksionit.

Në minutën e 3-të Struga Trim Lum kishte rastin më të mirë për të barazuar, mirëpo që të dy tentativat e sulmuesve Cvetanoski dhe Lloga u ndalën në shtyllë, që në fund topi të përfundojë në duart e Kralevskit.

Pas 5 minutave lojë në pjesën e dytë Goblen Junior mbeti me një futbollistë më pak në fushë pas përjashtimit të Zahir Memetit, ndërsa këtë më së miri në minutën e 74-të e shfrytëzoi Aleksandar Vasilev, i cili pas dy tentativave arriti që të mposhtë portierin mysafir për barazim të rezultatit në 1:1.

Raporti i plotë nga ndeshja, Struga Trim Lum vs KF Gobleni.Në fund ndiqni deklaratat e, trajnerit Florim Ymeri dhe drejtorit te Goblenit Mair Qaili

Публикувахте от F.C Goblen в Неделя, 21 октомври 2018 г.

Fare në fund Dejan Cvetanoski kishte një rast ideal për ti dhënë fitoren skuadrës së Struga Trim Lum, mirëpo edhe pse me mjaft mjeshtëri arriti që të parabolojë portierin Kralevski, i njëjti nuk arriti që ti gëzohet golit, pasi të njëjtin i’a mohoi i riu Besim Mustafi, i cili nga vija e golit dëboi topin, duke shpëtuar skuadrën e tij nga disfata.

Struga Trim Lum mbetet në krye të renditjes me 21 pikë, 2 më shumë se Labunishta e vendit të dytë, ndërkohë Goblen Junior me 13 pikë në 10 xhirot e para mban pozitën e 5-të.

Javën që vjen Struga Trim Lum sërish do të luaj si vendas, kësaj rradhe ndaj Vëllazërimit të Kërçovës, teksa Gobleni do të jetë nikoqir i Teteksit.

Leave a Reply