Super goli i Enis Bardhit ndaj Lihtenshtejnit (VIDEO)

Maqedonia ka kaluar në epërsi në përballjen ndaj Lihtenshtejnit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 5-të në grupin 4 të Ligës ‘D’, njofton ‘infOSport.mk’.

Pas pjesës së parë pa gola, në minutën e 53-të Enis Bardhi shënoi një super gol përmes specialitetit të tij, goditjes së lirë. Futbollisti shqiptarë morri përsipër ekzekutimin e kësaj goditjeje, edhe pse e njëjta ishte nga ana e djathtë dhe më e përshtatshme për një futbollistë që godiste me të majtën.

Megjithatë në mungesë të Alioskit, Bardhi shpërtheu me një super gol, duke gëzuar në ato momente edhe tifozët shqiptarë që janë prezent në këto momente në stadiumin Reinhpark në Vaduz.

Super goli i Enis Bardhit ndaj Lihtenshtejnit

Super goli i Enis Bardhit ndaj Lihtenshtejnit LIHTENSHTEJNI – MAQEDONIA 0:1(E. Bardhi 53')

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 16 ноември 2018 г.