Nesër hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Maqedonisë

Nesër në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për gjysmëfinalet në Kupën e Maqedonisë. Kualifikim për në gjysmëfinale të Kupës të mërkurën siguruan Akademia Pandevi, Pobeda, Bellasica dhe Makedonija Gjorçe Petrovi. Pas plotë tre viteve Kupa e Maqedonisë do të fitojë finalistë që nuk do të

Alegri: Interi, rival shumë i fortë

A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për shtyp në vigjilje të derbit të Italisë deklaron diçka të tillë dhe nuk e bën këtë vetëm për të

Interi heq dorë nga Vrshaljko, sërish vihet pas Darmian

Drejtuesit e Interit sërish po mendojnë pistën Mateo Darmian, emri i të cilit lidhej ngushtë me një kalim në ‘Xhuzepe Meaca’ edhe gjatë merkatos së verës së kaluar. ‘Neroaxurrët’ nuk janë të kënaqur nga performanca e kroatit Shime Vrshaljko, i cili në shumicën e kohës ka qenë i lënduar, ndërsa