5 golat nga ndeshja në Çair midis FC Shkupit dhe Makedonija GJ.P (VIDEO)

FC Shkupi nuk ka arritur ta mbyll stinorin vjeshtor sipas pretendimeve që kishte, pasi në ndeshjen e fundit të këtij viti nw Çair u mund nga Makedonija Gjorçe Petrovi me rezultat 2:3, njofton “infOSport.mk”.

Pjesa e parë nuk nisi mirë për të përzgjedhurit e trajnerit Qatip Osmani, kur pas vetëm 3 minutave lojë braziliani Padu gjeti golin e tij tw parw nw kwtw ndeshje, nga gjithsej 3 qw shwnoi nw rrjetwn e Aleksovskit, i cili kapituloi edhe nw minutwn e 40-tw, kur nuk reagoi mirw pas harkimit nga e djathta tw  futbollistit tw njwjtw qw e mposhti edhe nw fillim tw takimit.

Në fraksionin e dytë, rastin e parë e pwr tw shwnuar gol nw rrjetwn e Jovanovskit e pati kroati Marin Jurina, i cili nga afwrsia goditi vetwm shtyllwn. Mirwpo nw minutwn e 49-tw falw asistit tw kroatit, Fatjon Jusufi me njw parabolw nga largwsia arriti qw tw mposht portierin Jovanovski qw kishte lwshuar portwn e tij.

Pas kwtij goli shpreswdhwnws, tw besuarit e trajnerit Qatip Osmani rritën edhe më shumë intenzitetin e lojës sulmuese, mirwpo goli mungoi swrish, ndwrsa kwtw mw sw miri e shfrytwzuan mysafirwt tw cilwt nw minutwn e 62-tw me anw tw Padu shwnuan edhe golin e tretw, qw nw fund u tregua edhe si vendimtarw nw fitoren e Makedonija Gj.P., pasi goli i Marin Jurina nw minutwn e 90-tw vlejti vetwm pwr statistikw dhe formulimin e rezultatit pwrfundimtarw, FC Shkupi 2, Makedonija GJ.P 3.

Kështu FC Shkupi stinorin vjeshtorw e mbylli nw pozitwn e 7-tw me 22 pikw, derisa Makedonija GJ.P me 26 pikw renditet dy pozita mw lartw.