Super goli i Hasanit në minutën e 93-të, Diosgyori i tij mundi Zalaegerszeg (VIDEO)

Futbollisti i talentuar kosovar, Florent Hasani, i cili është nën menaxhimin e menaxherit shkupjan, Meriton Berisha dhe atij hungarez, Atilla Georgi, vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Diosgyori VTK në kampionatin elitarë të Hungarisë, njofton “infOSport.mk”.

Hasani sot shënoi golin e fundit në fitoren 3:1 të Diosgyori VTK ndaj Zalaegerszeg në udhëtim. Hasani pasi pranoi një top në krahun e djathtë avansoi bukur drejt zonës dhe me një goditje të saktë nga 17-18 metra e qëlloi këndin e djathtë të portës për të realizuar një gol tejet të bukur në minutën e 93-të, kur edhe vendosi rezultatin përfundimtarë të këtij takimi.

DVTK-győzelem Zalaegerszegen

A Diósgyőri VTK (DVTK) nem fogott padlót a szünet után összehozott ZTE-góltól, és végül 3-1-re fordított. A végeredményt Hasani pontos tekerése jelentette.részletek: http://bit.ly/2ROSkBF

Публикувахте от M4Sport в Събота, 25 януари 2020 г.

Për Hasanin ky ishte goli i parë këtë edicion në Superligën e Hungarisë, aty ku Diosgyori VTK aktualisht mban pozitën e 8-të me 22 pikë.

Përveç Hasanit në këtë ndeshje për ekipin e Diosgyori VTK ralizuan edhe Brkoviç (53’) dhe Polgar (61’), teksa golin e vetëm për vendasit e realizoi Bobal (47’) nga pika e bardhë.

Leave a Reply