Karriera e bujshme e legjendarit Kobe Bryant!

Vdekja e papritur e Kobe Bryant pa dyshim se ka tronditur gjithë Botën e sportit, me legjendën e NBA-së që ndërroi jetë në moshën e tij 41 vjeçare.

Basketbollisti amerikan dhe vajza e tij, Gianna Maria (13 vjeçe), janë dy nga pesë viktimat që shkaktoi përplasja e helikopterit në Kaliforni.

Kobe BRYANT 1️⃣3️⃣6️⃣6️⃣ ndeshje në NBA ⛹️‍♂️3️⃣3️⃣ 6️⃣6️⃣3️⃣ pikë 🏀5️⃣ tituj kampion në NBA 🏆2️⃣ Medalje Ari në…

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 26 януари 2020 г.

Karriera e Kobe Bryant është e papërsëritshme. 33 mijë e 643 pikë në total, 1346 ndeshje në NBA, pesë herë kampion i NBA-së, 2 Medalje Ari në Lojërat Olimpike, 2 herë MVP në NBA, 2 herë i pari në listën e pikëve të shënuara, numri 8 te Lakers ka dalë në pension për nder të tij, gjithashtu dhe numri 24.

Fitoi çmimin “Oscar” në vitin 2018 për film me metrazh të shkurtër, dokumentar i xhiruar nga vetë Kobe Bryant dhe me titullin: “I dashur basketboll…” Një legjendë e përjetshme e botës së sportit…

Leave a Reply