Shkëndija vjen me një risi në prag të stinorit pranveror

Këtë fundjavë starton gjysmësezoni pranveror në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut, me kampionët në fuqi të Shkëndijës që do të luajnë si mysafirë ndaj Akademia Pandevit në Strumicë. Në këtë drejtim skuadra “kuqezi” është duke zhvilluar përgatitjet përfundimtare për sfidat pranverore, ku pavarësisht ngecjes prej 8 pikëve ndaj

Prapaskenat e bujshme, ish-mbrojtësi i Partizanit të Tiranës refuzoi Arsenalin në janar

Napoli nuk ishte klubi i vetëm i madh që i kishte hedhur sytë Amir Rrahmanit pasi një tjetër gjigant europian po monitoronte futbollistin e përfaqësueses së Kosovës. Mbrojtësi kosovar tashmë disa ditë ka firmosur me Napolin, të cilës skuadër do ti bashkohet vetëm gjatë verës, teksa më parë i kishte

Talenti “kuqezi” vendimtarë, dërgon Dinamo Zagrebin në 1/8 e finales së UEFA Youth League

Një talent shqiptar ka qenë sot protagonist në fitoren e rëndësishme të Dinamos së Zagrebit ndaj Dinamo Kiev në fushën e kësaj të fundit, duke i siguruar ekipit kroat praninë mes 16 klubeve më të mira pjesëmarrëse në UEFA Youth League, Ligën e Kampioneve për të rinj në Europë. Fjala është

Super goli i Ruit, Napoli avanson ndaj Interit në “Xhuzepe Meaca”

Napoli po avanson ndaj Interit në “Xhuzepe Meaca” në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, njofton “infOSport.mk”. Pas pjesës së parë pa gola, “napolitanët” avansuan falë super golit të shënuar nga Mario Rui në minutën e 57-të. Futbollisti “napolitan” lëshoi një predhë të vërtetë nga jashtë zonës me të

Shkumbin Arsllani bëri publike listën e futbollistëve për dy kontrollueset me BeH

Muaji shkurt sjell më shumë ndeshje kontrolluese për përfaqësueset e reja të vendit, ndërsa kjo vlen edhe për gjeneratën U18, që udhëhieqt nga strategu kërçovarë, Shkumbin Arsllani. Kjo gjeneratë  më datë 18 dhe 20 shkurt në Shkup do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Bosnje e Hercegovinës. Këto dy ndeshje seleksionuesit