Futbollistët e Barcelonës iu nënshtruan testeve për “Covid 19”, ja rezultatet!

Skuadra e Barcelonës ka bërë dje testimin e futbollistëve për koronavirus para rikthimit të kampionit futbollistik në Spanjë. 18 futbollistët e skuadrës së udhëhequr nga trajneri Kike Setien kanë rezultuar negativ në testin e bërë në ambientet e “Ciudad Deportiva Joan Gamper”. Të gjithë futbollistët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe

ZYRTARE, futbolli nuk do të rifillojë edhe në këtë shtet europian

Pas Holandës dhe Francës, tashmë edhe zyrtarisht edhe në Belgjikë nuk do të rifillojë sezoni futbollistik, i pezulluar për shkak pandemisë “Covid 19”. Kjo pasi Qeveria belge ka vendosur që asnjë sport, qoftë profesional apo amator, të mos zhvillohet deri më 31 korrik. Kjo datë, e bënë të pamundur përfundimin e sezonit

Në Itali vendosin për datën e rifillimit të ndeshjeve në “Serie A”!

Mediat italiane raportojnë se sezoni aktual në “Serie A”, sipas të gjitha gjasave do të rifillojë me 12 qershor. Klubet kanë bërë kontrollet e futbollistëve të tyre dhe së shpejti do të fillojnë stërvitjet. Nga 18-maji skuadrat pritet që të fillojnë me stërvitje në grup, teksa ndeshjet e “Serie A” pritet që