Foto e mbrëmjes, Bardhi ngushëllon Berishën

Maqedonia e Veriut mundi Kosovën në ndeshjen gjysmëfinale të Ligés së Kombeve me shifrat 2:1, duke u kualifikuar kështu për në finalen e madhe, ku do të përballet me Gjeorgjinë, njofton "infOSport.mk". Mirëpo pavarësisht rezultatit, në fund nuk mungoi respekti mes futbollistëve të të dyja përfaqësueseve, në veçanti atyre shqiptarë. Një gjë

Maqedonia e Veriut mund Kosovën, siguron finalen me Gjeorgjinë në Tbilisi (VIDEO)

Maqedonia e Veriut do të luaj në finalen e madhe të Ligës së Kombeve, edicioni 2019/2020, pasi sonte të besuarit e seleksionuesit Igor Angellovski mundën Kosovën me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat në këtë ndeshje u shënuan gjatë pjesës së parë, ndërsa në të dytën edhe pse u

Lëndohet Bejtullai, braktis fushën që në minutën e 50-të

Egzon Bejtullai ka braktisur fushën vetëm pas 5 minutave lojë në pjesën e dytë, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i Shkëndijës, i cili gjatë pjesës së parë në minutën e 14-të u ndëshkua me të verdhë dhe ishte njëri ndër më të dalluarit te përfaqësuesja e Maqedonisë, pas një dueli me një nga

Maqedonia në epërsi ndaj Kosovës pas minutave të para (VIDEO)

Maqedonia e ka mbyllur me epërsinë 2:1 pjesën e parë të takimit të vlefshëm gjysmëfinalë në kuadër të Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Një autogol i Benjamin Kolollit i dha epërsinë skuadrës së Igor Angellovskit. Stefan Ristovski pranoi një top në pozitën e tij të dëshiruar në krahun

Angellovski mbrojtjen ia besoi dyshes shqiptare!

Në këto momente në arenën “Todor Proeski” po zhvillohet takimi i vlefshëm gjysmëfinal i Ligës së Kombeve midis përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Për dallim nga ndeshjet e tetorit kur në bankonë vendoste Egzon Bejtullain, këtë herë trajneri Igor Angellovski që nga minuta e parë ka inkuadruar

Gjeorgjia arrinë në finale, kush do i bashkohet?

Gjeorgjia ka arritur që të kualifikohet në finalen e madhe të Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, pasi sonte në terren vendas me rezultatin minimal 1:0 mundi Bjellorusinë, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë përballje shumë të rëndësishme e realizoi Tornike Okriashvili nga pika e bardhë që në minutën