Angellovski pa Bardhin dhe Pandevin e nis takimin kundër Estonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut me fillim në ora 18:00 në Talin kundër Estonisë do të zhvillojë takimin e xhiros së tretë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Igor Angellovskit shihet si favoritë në këtë përballje, mirëpo një gjë të tillë “verdhekuqtë” do

Foto e mbrëmjes, Bardhi ngushëllon Berishën

Maqedonia e Veriut mundi Kosovën në ndeshjen gjysmëfinale të Ligés së Kombeve me shifrat 2:1, duke u kualifikuar kështu për në finalen e madhe, ku do të përballet me Gjeorgjinë, njofton "infOSport.mk". Mirëpo pavarësisht rezultatit, në fund nuk mungoi respekti mes futbollistëve të të dyja përfaqësueseve, në veçanti atyre shqiptarë. Një gjë

Maqedonia sipas planit, mund Gjibraltarin! Bardhi shënon eurogol (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë ashtu edhe siç pritej pa shumë probleme ka mundur Gjibraltarin në ndeshjen e fundit të grupit 4 të Ligës D të Kombeve, duke mbyllur me shumë sukses këtë kompeticion, i pari i organizuar nga ana e UEFA-s, njofton ‘infOSport.mk’. Të përzgjedhurit e seleksionuesit Igor Angellovski shënuan fitore 4:0,

E bujshme, Beshiktashi kërkon Enis Bardhin

Një lajm bombastik kanë publikuar sot mediat turke, të cilat shkruajnë për një interesim të skuadrës së Beshiktashit për shërbimet e Enis Bardhit, përcjellë “infOSport.mk”. Mesfushori ofenziv nga Shkupi me Levanten ka kontratë deri në fund të qershorit të vitit 2020-të, ndërsa paraqitjet e tij të mira si dhe super

Bomba e Bardhit ndaj Barcelonës (VIDEO)

Super Bardhi tashmë i shënon edhe Barcelonës. Vetëm pas disa sekondave të kaluara në pjesën e dytë, shkupjani shënoi një euro gol ndaj kampionëve të ri të Spanjës, duke bërë që Levante sërish të ketë dy gola epërsi ndaj “katalunasve”, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/1680332385415705/   Vërtetë një super gol që la gojë hapur të

Levante fiton në fund, Bardhi dhe Sadiku aktivizohen nga stoli (VIDEO)

Levante ka arritur të marrë një fitore të vështirë në shtëpi përballë Las Palmasit me rezultatin 2:1, pasi deri tek fitorja erdhi  vetëm në minutën e 92-të, kur Kampana shënoi golin e fitores. Shkupjani Enis Bardhi dhe bomberi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku u aktivizuan gjatë pjesës së dytë, kur rezultati

Prestigjiozja spanjolle, “Marca”: Levante vallëzon nën ritmin e Bardhit

Vetëm 5 ndeshje iu dëshën Enis Bardhit për të bërë për vete tifozët dhe shtypin spanjoll, që vazhdojnë të thurrin elozhe për talentin 22-vjeçarë nga Shkupi. Ai me paraqitjet e tij dhe super golat e shënuar përmes specialitetit të tij, gjuajtjeve të lira, mahniti të gjithë, aq sa edhe prestigjiozja

La Liga, hidhet shorti për sezonin e ri! Bardhi me Levanten e tij e nis me Viljarealin në transfertë

Është hedhur shorti për sezonin e ri në elitën e futbollit spanjoll, pjesë e së cilën nga sezoni 2017/2018 do të jetë edhe futbollisti shqiptarë, Enis Bardhi. Talenti shkupjan ditë më parë nga Ujpeshti u transferua te Levante, skuadër kjo e cila sezonin e ri do ta nisë me ndeshjen në

Bardhi para dyerve të Levantes, po ju nënshtrohet testeve mjekësore

Futbollisti shqiptarë, Enis Bardhi sot edhe zyrtarisht pritet të nënshkruajë kontratë me skuadrën nga La Liga spanjolle, Levante. Shkupjani 22-vjeçar ndodhet në Valencia së bashku edhe me menaxherin e tij, Meriton Berisha, ku për momentin po ju nënshtrohet vizitave mjekësore, që më pas edhe zyrtarisht të firmos kontratë me skuadrën