Struga Trim Lum skuadra e vetme që ndali Gjilanin e Bylbyl Sokolit

Gjilani fazën kryesore të përgatitjeve e ka zhvilluar në Durrës të Shqipërisë, aty ku edhe ka zhvilluar disa ndeshje miqësore, përfshirë këtu edhe atë kundër skuadrës së Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”.

Ndeshja në fjalë u zhvillua me 18 janar, dhe e njëjta kishte prodhuar plotë 6 gola dhe një barazim 3:3.

GOLAT NGA NDESHJA GJILANI – STRUGA TRIM LUM

Njëherit ishte ky barazimi i vetëm i skuadrës së Gjilanit nga gjithsej 5 ndeshje të zhvilluara, duke pasur parasysh se në të gjitha ndeshjet tjera ekipi i Bylbyl Sokolit kishte regjistruar fitore.

Ndeshjet kontrollulese të Gjilanit
Gjilani – Struga Trim Lum  3:3
Gjilani – Drenica 3:1
Gjilani – Deçiç 1:0
Gjilani – 2 Korriku 3:0
Gjilani – Trepça ’89 1:0

Leave a Reply