Gjoka flet për 3 përforcimet e janarit, tregon arsyen pse nuk luajtën titullarë ndaj Sileksit

Shkëndija të dielën mundi Sileksin, ndërsa edhe përkundër emrave të rëndësishëm që transferuan gjatë merkatos së dimrit, si Kamer Qaka, Rubin Hebaj dhe Ivan Da Silva, që të tre nuk morrën besimin e trajnerit Ernest Gjoka për të luajtur që nga minuta e parë. Strategu shqiptarë tregoi edhe arsyen për

Ish-futbollisti i Real Madridit del në gjyq, akuzohet për pornografi me fëmijë

Ish-mbrojtësi i Real Madridit dhe Gjermanisë, Kristof Metzelder do të përballet me gjyq. Kristof Metzelder do të duhet të paraqitet në Gjykatën e Dyzeldorfit më 29 Prill pasi u akuzua për posedim dhe shpërndarje të pornografisë së fëmijëve. Ish-qendërmbrojtësi i Real Madridit është akuzuar për posedim të materialit pornografik, si dhe

Shtëpi e re për çdo vit të kontratës, si Arminia e mashtroi sulmuesin Reina

Kontratat duhen lexuar mirë dhe fatmirësisht në ditët e sotme futbollistët kanë menaxherë dhe një ekip të tërë pas tyre që kujdesen për këtë pjesë. Vite më parë ishte ndryshe dhe lojtarët shkonin dhe firmosnin vetë, sikurse bënte Giuseppe Reina. Sulmuesi gjerman vendosi një klauzolë mjaft të çuditshme në kontratën e tij. Kjo

Berat Gjimshiti do ti mungojë Atalantas në fundjavë kundër Sampdorias

Berat Gjimshiti vazhdon me performancat e tij të shkëlqyeshme me fanellën e Atalantas. Edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit ku bergamaskët fituan me rezultatin 4:2 ndaj Napolit, Gjimshiti përveç mbrojtjes ndihmoi edhe sulmin duke dhuruar një asist. Mirëpo, për ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Sampdorias, mbrojtësi shqiptarë nuk do mund

Ernest Muçi i bashkohet Legia Varshavës, ja sa të holla ka përfituar Tirana

Ernest Muçi dhe Legia Varshavë është punë e mbaruar. Në mesditën e djeshme klubi i Tiranës ndau rrugët me 19-vjeçarin, ndërsa vetë  Muçi u shfaq në Varshavë te stadiumi i Legias për të hedhur firmën në kontratën me klubin e tij të ri. Në një video të postuar nga vetë klubi,