Reshat Ramadani hapave të vëllait, Florentit! Kontratë profesionale me Shkëndijën

Talenti shumë premtues, Reshat Ramadani ka nënshkruar kontratë profesionale Shkëndijën, njofton “infOSport.mk”.

18 vjeçari Ramadani me kampionët në fuqi të vendit ka nënshkruar kontratë profesionale me kohëzgjatje prej 5 vitesh.

Kështu, paralelisht me përforcimet e reja, Shkëndija vazhdon të mbajë llogari edhe për futbollistët që dalin nga shkolla e tyre e futbollit.

Reshat Ramadani, ndryshe vëllai i Florentit, luan në pozicionin e mesfushorit mbrojtës dhe qendërmbrojtësit.

Në skuadrën e shpresave të Shkëndijës ishte njëri nga lojtarët kryesorë, ndërsa me ekipin e parë të kuqezinjve debutoi në gjysmë sezonin e kaluar, në xhiron e shtatë në fitoren 2:0 kundër Skopjes në Shkup.

I njëjti këtë edicion kishte luajtur edhe në ndeshjet e Kupës.

Leave a Reply