Kanatllarovski zbuloi listën për kontrollueset në Antalia të Turqisë, pjesë e saj edhe Reshat Ramadani i Dinamo Kievit

Shpresat e Maqedonisë së Veriut muajin mars do ta shfrytëzojnë për të zhvilluar tre ndeshje kontrolluese në Antalia të Turqisë, që trajnerit Dragan Kanatllarovski do ti shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet që këtë skuadër e presin në kuadër të eliminatoreve për europianin e vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia U21 ndeshjen e

Njihuni me emrat e futbollistëve shqiptarë të ftuar nga Milevski për ndeshjet e marsit

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese me Maltën, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2024, seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Bllagoja Milevski, ka shpallur sot listën e zgjeruar të futbollistëve të grumbulluar për këtë ndeshje, por njëkohësisht edhe për miqësoren kundër Ishujve Faroe, njofton “infOSport.mk”. Në listën e

Ish futbollisti i njohur anglez Brajan Din mysafir special i Voska Sport

Drejtuesit e Voska Sport me në krye presidentin Nefi Useinin, gjatë pasditës së sotme kanë pritur në një takim pune ish futbollistin e njohur anglez, Brajan Din. Në këtë takim u fol në përgjithësi për sportin në Maqedoni, e në veçanti futbollin, duke lënë hapësirë që në të ardhmen të ketë

Real Madridi dhe Napoli me stil kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Real Madridi dhe Napoli janë dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja këto skuadra edhe në ndeshjet kthyese regjistruan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, Liverpullit, gjegjësisht Ajntrahtit të Frankfurtit, dhe kështu me plotë meritë kualifikohen në mesin e 8 skuadrave më të mira