18-vjeçarët e Maqedonisë mundin edhe Antalyaspor

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri në moshën 18-vjeçare zhvilloi edhe një ndeshje tjetër shumë të mirë, duke regjistruar fitoren e dytë në kuadër të turneut të fuqishëm ndërkombëtarë “Antalya Cup 2024”.

Të përzgjedhurit e seleksionuesit, Vujadin Stanojkoviq, pas fitores ndaj Estonisë, regjistruan edhe një fitore tjetër bindëse, 3:0, kundër FK Antalyaspor.

Futbollistët tanë të rinj zhvilluan një pjesë të parë fenomenale, duke e mundur kundërshtarin në të gjitha segmented e lojës.

Brenda 30 minutave të para, arritën të shënojmë tre gola dhe që në fazën e hershme të zgjedhim çështjen e fituesit në këtë takim.

Që në start të takimit, Siljanovski shënoi gol për epërsinë e Maqedonisë. Tre minuta më vonë, Gashtarov ngriti epërsinë tonë. Mateski në minutën e 30-të, u regjistrua në listën e golashënuesve, duke vendosur rezultatin përfundimtarë, 3:0.

MAQEDONIA U18: Amar Haxhibuliq, Andrej Ljubevski, Gabriel Krstevski, Numan AJetoviq, Milot Sinani, Adriana Neziri, David Ristovski, Nikolla Manojllov, David Mateski, Matej Gashtarov, Andrej SIljanovski;
SELEKSIONUES: Vujadin Stanojkoviq;

Në ndeshjen e kaluar, Maqedonia regjistroi një fitore të madhe ndaj Estonisë, 3:0.

Në ndeshjen hapëse të turneut të fuqishëm në Antalia të Turqisë, futbollistët tanë të rinj pa meritë u mundën nga Moldavia me rezultatin minimal 1:0.

Leave a Reply