Nxënësi zëvenëson profesorin!

Napoli po përgatitet të shkarkojë trajnerin Karlo Ançeloti dhe ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Milanit dhe njëherit ish futbollistin, Xhenaro Gatuzo. Një gjë të tillë bënë të ditur “SportItalia”, sipas së cilës ka qenë vetë presidenti Aurelio De Laurentis dhe drejtori sportiv i klubit, Kristiano Giuntoli, që kanë punuar

Ançeloti-Napoli, ndodh një problem që nuk e priste askush

Karlo Ançeloti dhe tifozeria e Napolit kanë mosmarrëveshje në lidhje me përforcimet e afatit kalimtar të verës. Arkadius Milik është një sulmues mjaft cilësor, por dëmtimet e shpeshta nuk japin garanci, që Ançeloti të bazohet vetëm te ai për të përballuar sezonin me Napolin. Pikërisht për këtë arsye, “napolitanët” janë hedhur