Flasin statistikat, Zeneli shumë më i mirë se Roshi

Ditët e fundit ka pasur zëra duke krahasuar futbollistët që luajnë për Kosovën dhe ata për Shqipërinë. Analisti nga Shqipëria, Redi Jupi ka thënë që përveç Rashicës anjë tjetër nuk do të kishte vend në formacionin e Edoardo Reja te Kombëtarja shqiptare. Ai madje ka përmendur Roshin si një futbollist që i

Arbër Zeneli tashmë kërkohët edhe në Francë

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është në listën e dëshirave të disa skuadrave europiane. Informacionet e fundit flasin se për shërbimet e 23-vjeçarit kosovar interesohet skuadra franceze e Strazburg nga elita e futbollit francez. Sipas “Foot Mercato”, Strazburgu ka bërë ofertë zyrtare te Herenveni për yllin e Kosovës, për