Gjigantët turq kërkojnë super yllin e Kosovës, Arbër Zeneli

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli po kalon një periudhë të artë te Heerenveni në Eredivisie, por njëkohësisht edhe me përfaqësuesen kosovare, ndaj dhe nuk ka munguar interesimi i klubeve të mëdha europiane, përfshirë këtu edhe gjigantët turq të Fenerbahçes. “Arbër Zeneli është preferencë e Fenerbahçes për afatin kalimtar të

Zeneli e nis me gol sezonin e ri te Herenveni (VIDEO)

Arbër Zeneli e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në elitën e futbollit holandez, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi i Kosovës shënoi gol në fitoren 2:3 të Herenvenit të tij ndaj Zvole në transfertë, duke e nisur kështu me kmbë të mbarë kampanjën 2018/2019. Zeneli realizoi golin e tretë

“Serie A” pasurohet edhe me një shqiptarë tjetër!

Një tjetër shqiptar mund të bëhet pjesë e "Serie A". Bëhet fjalë për Arbër Zenelin, sulmuesin e Herenvenit në kampionatin holandez, i cili kërkohet nga Fiorentina. 23-vjeçari pëlqehet shumë nga drejtuesit e skuadrës nga "Artemio Franki", që duhet të paguajnë nga 4 deri 5 milionë euro për kartonin e tij. Zeneli ka

Zeneli shënon, Odegaard me driblimin e tij rrjetet sociale “pushton” (VIDEO)

Arbër Zeneli ka rezultuar deçiziv për Herenvenin në ndeshjen e javës së 23-të në elitën e futbollit holandez, duke shënuar golin e barazimit dhe duke shpëtuar skuadrën e tij nga disfata përballë Roda, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi kosovar golin e tij të tretë këtë edicion e realizoi në minutën e 74-të, duke

Zeneli sërish në element, shënon në fitoren e Herenvenit (VIDEO)

Arbër Zeneli nuk ka ndërmend të ndalet. Ylli i përfaqësueses së Kosovës ka shënuar një gol spektakolar për Herenvenin në fitoren 2:1 në transfertën ndaj Ekscelsior. Ekipi i njohur holandez ka organizuar një aksion të ngjashëm me atë të Barcelonës, i cili është finalizuar në fund nga mesfushori shqiptar në minutën

Skuadra nga “Serie A” vihen pas Arbër Zeneli 

Skuadra nga elita e futbollit italian janë vënë pas Arbër Zenelit, kjo falë paraqitjeve mjaft të mira që mesfushori me tipare ofensive ka bërë në Holandë me Herenvenin. Së bashku me Sam Larson, janë dy nga futbollistët më të rëndësishëm te skuadra e Herenvenit, ndërsa në adresë të futbollistit shqiptarë nuk